Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, rok akademicki 2022/23
Adresaci programu
Studenci ll i lll roku studiów pierwszego stopnia oraz l i ll roku drugiego stopnia Wydziału Biologii na kierunkach: biologia, nauczanie biologii i przyrody, biologia i zdrowie człowieka, biotechnologia, bioinformatyka i ochrona środowiska.
Cel programu
Rozwijanie zainteresowań naukowych studenta, wspieranie i motywowanie studenta w poszukiwaniu drogi indywidualnego rozwoju naukowego oraz osobistego.
Jak dołączyć?
W roku akademickim 2022/2023 w programie mentoringu uczestniczy 27 mentorów oferujących łącznie 32 miejsca dla studentów. Z sylwetkami mentorów oraz ilością miejsc dostępnych u każdego z nich można zapoznać się na stronie projektu WILK w zakładce mentoring.
W celu przystąpienia do programu należy wykonać następujące kroki: · Kliknij przycisk Rejestracja i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Na podany adres e-mail zostanie przesłany link, po kliknięciu którego Twoje konto zostanie aktywowane. Po zakwalifikowaniu się i uruchomieniu programu mentoringu, na stronie studenta, będziesz mógł/mogła kontaktować się ze swoim mentorem, zapoznawać z ogłoszeniami, materiałami dydaktycznymi oraz korzystać z narzędzi takich jak kalendarz spotkań, forum i czat.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 października 2021 o godzinie 23:59!
Dlaczego mogę wybrać aż trzech mentorów?
Każdy z mentor posiada ograniczoną liczbę dostępnych miejsc. W przypadku otrzymania większej liczby zgłoszeń niż liczba dostępnych miejsc, mentor wybierze osoby z którymi będzie współpracował w oparciu o dostarczone listy motywacyjne.
Twoje zgłoszenie będzie rozpatrywane przez trzech mentorów, w kolejności zgodnej z Twoimi preferencjami.
Co dalej?
4 listopada 2021 odbędzie się spotkanie mentorów Wydziału Biologii, podczas którego nastąpi wstępne przypisanie studentów do mentorów.
Jego wyniki zostaną umieszczone w Panelu Użytkownika na stronie https://wilkwb.web.amu.edu.pl Po otrzymaniu informacji o wyborze, zachęcamy do kontaktu z mentorem za pośrednictwem portalu i indywidualnego ustalenia szczegółów dotyczących spotkań.
Ponieważ jednym z podstawowych założeń mentoringu jest dobrowolność w jego udziale, na tym etapie będzie istniała jeszcze możliwość rezygnacji z programu bądź zmiany Mentora.